wtorek, 15 września 2015

Tagi: ,

Wyniki konkursu "Na ostro"

Udostępnij
Organizując akcję kulinarną "Na ostro" za pośrednictwem serwisu Durszlak.pl nawet nie przypuszczaliśmy, że będzie tak duży odzew. Przepisy, które nadesłaliście są rewelacyjne, większość z nich udało nam się zrobić we własnej kuchni, skosztować i  poczęstować przyjaciół. Wybór był na prawdę bardzo trudny więc postawiliśmy na czysto subiektywną ocenę. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy za udział i za kreatywność - doceniamy Wasze starania i mamy nadzieję, że weźmiecie udział w naszych akcjach kulinarnych w przyszłości:) Jednocześnie wkrótce z pewnością część z Waszych przepisów pojawi się na naszym blogu (oczywiście z adnotacją z jakiego bloga pochodzą). Przepis, który zdecydowanie najbardziej nas zaskoczył, zachwycił, wręcz powalił na kolana pochodzi z bloga Eksperyment sobotni. Przygotowaliśmy słodko-ostry sos chilli według przepisu z tego bloga lekko modyfikując proporcje (zwiększyliśmy ilość gruszek do 0,5 kg oraz daliśmy biały cukier bo akurat brązowego nie mieliśmy pod ręką). Zachwyciło nas połączenie gruszek z ostrą papryką chilli, imbirem i kminkiem - sos doskonale smakuje jako dodatek do mięs, tostów czy dań z grilla. Zrobiliśmy mały zapas na zimę ale chyba trzeba będzie zrobić jeszcze kilka słoiczków.

słodko ostry sos chilli
Słodko-ostry sos chilliChcemy także wyróżnić przepis na turecką pastę paprykową z bloga Chilli, czosnek i oliwa- blog o kuchni. Ta pasta to po prostu rewelacja! Zrobiliśmy według przepisu (nie zmieniając żadnych proporcji), niestety wyszedł tylko jeden słoiczek więc zdecydowanie musimy zrobić więcej tej pasty. Codziennie po pracy zaglądamy do lodówki i podjadamy tą pastę solo, bez żadnych dodatków, chleba czy mięs. Pasta jest tak smaczna, że nie potrzebuje "towarzystwa" choć z pewnością będzie świetnym dodatkiem do kanapek, mięs czy dań z grilla.

ostra pasta z papryki chilli
Turecka pasta paprykowa


Zapraszamy do kontaktu na adres qchnia24@gmail.com w celu przesłania nam adresów do wysyłki nagród. Jednocześnie zapewniamy, że nagrody będą przesłane na koszt bloga Qchnia24, a dane osobowe osób, które wygrały konkurs nie będą przetwarzane (jedynie w celu przesłania przesyłki).

Prosimy Was o rozważne stosowanie papryki Trinidad Scorpion Butch T w swoich domach, papryczki są na prawdę bardzo ostre więc dodawajcie je do potraw z umiarem i trzymajcie z dala od dzieci i zwierząt (tak by przypadkowo nie zostały zjedzone). 

0 komentarze:

Prześlij komentarz